Skip to main content

Kto je kto? - naposledy

Kto je kto? - naposledy

napísané:

Takže, tentokrát naposledy. Zopár postrehov o našich obľúbených učiteľoch herectva.

 

Mgr. Art. Dušan Musil. Phd. - je vedúcim odboru hudobno-dramatického umenia a ročníkovým pedagógom druhého a štvrtého ročníka. Vyučuje hereckú tvorbu, pedagogiku herectva a pantomímu. V nej sa cíti aj najviac doma. Študoval bábkoherectvo v ročníku Milana Sládka. Typické sú preňho červené nohavice. Nájsť ho môžete v štúdiu, nie však často, keďže vedie hodiny pantomímy aj ma VŠMU.


Mgr. Art. Martin Fratrič - prvé, čo si na "Fraťovi" všimnete, je jeho šiltovka, vzpriamená postava a pevná chôdza. Vyučuje javiskovú reč, odbor Spev a HDU, od prvého po tretí ročník. Nájsť ho môžete všade tam, kde je voľná trieda alebo miesto, od suterénu po Divadlo Andreja Bagara. Nepohrdne ničím sladkým.


Mgr. Alena Pajtinková - vyučuje umelecký prednes, na hlavnej budove a v štúdiu. Poznať ju môžete aj z hardcore teatro punkovej kapely Bijeauterrier. Občas zvykne meškať a často sa za to ospravedlňovať.


Mgr. Art. Peter Oszlík - je ročníkovým pedagógom tretej B. Vyučuje hereckú tvorbu a pedagogiku herectva. Má veľkú záľubu v irónii a sarkazme. Nájsť ho môžete v H2 alebo štúdiu. Spoznáte ho podľa Štúrovsko/Deppovskej brady a dlhých vlasov.


Mgr. Art. Branislav Matuščin - učí pedagogiku herectva a hereckú tvorbu. Spoznať ho môžete vďaka jeho špecifickej gestikulácii, mimike a chôdzi. Okrem hereckej dráhy sa venuje aj réžii a dramaturgii. Je zástancom kvality a vnútorného emočného naplnenia , aspoň čo sa jedla týka.


Mgr. Slávka Civáňová. Phd. – táto večne usmiata a neskonale pokojná žena vyučuje rozbor drámy tretí až piaty ročník. Pokiaľ ju chcete niekde zastihnúť je to mimoriadne obtiažne, keďže má mnoho iných aktivít – participuje na festivale Divadelná Nitra, učí na Univerzite Konštantína Filozofa a spolupracuje na rôznych divadelných projektoch. Identifikujete ju podľa šálu farby, vždy ladiacej s náušnicami a kratších blond vlasov.


Mgr. Art. Peter Oravec. Phd.– je divadelný režisér, milovník muzikálu a Shakespeara. Na našej škole a Univerzite Konštantína Filozofa vyučuje dejiny divadla. S piatym a šiestym ročníkom pracuje na tvorbe plnohodnotných profesionálnych inscenácií, so všetkým potrebným zastrešením, takže je dobrý aj v písaní žiadostí o granty. Vždy má so sebou veľký červený fascikel s poznámkami a nájdete ho v suteréne.

Mgr. Art. Marián Hlavatý. Phd. – na škole vyučuje javiskový pohyb a ľudový tanec. Okrem toho spolupracuje aj na pohybovej príprave v rôznych inscenáciách a vedie ľudový tanečný súbor Furmani. Vyskytuje sa vo VBS alebo štúdiu, no okrem týchto miest je naozaj všade, mnohí jeho životnej energii stačia len s ťažkosťami. Známy je trefnými poznámkami a tým, že ho nič nezastaví. Nikdy.

 

HL

autor: admin
top