Výtvarné práce dospelých

Pri práci dospelých si uvedomujem, že najťažšie je začať. Ak milujete moderné umenie, ako pomôcka pre štart poslúži automatizmus - začnete na papier voľne kresliť a maľovať, postupne prídete na to, čo vlastne chcete vyjadriť. Nie je to žiaden lacný trik, je to časom overený postup surrealizmu.

Ak milujete skôr tradičné umenie, čo je asi častejší prípad, postup je podobný. Na plátno pomaly začnete vrstviť lazúry a podmaľby, z ktorých sa začne vynárať konkrétny výjav. Podobne ako pri vyvolávaní fotografie - najskôr sa vynárajú slabé kontrasty, nakoniec ostré kontúry.

Čo sa týka otázky, čo chcete maľovať, ideálna je vízia konkrétneho cieľa, to môže byť ale aj na škodu, lebo niekedy sa totiž ďalej nepohnete. Dôležité je preto sústavne študovať obrazy starých aj nových majstrov, skúmať ich pohnútky a techniku. Na hodinách sa preto dosť venujeme aj schopnosti prečítať maliarsku techniku, ktorá slúži ako dvere do sveta maľby. Pracujeme s rôznymi maliarskymi technikami, začíname kresbou, grafickým rozvrhnutím kompozície, modeláciou temperovými farbami, končíme zväčša olejomaľbou. K dispozícii je v ateliéri hrnčiarsky kruh a keramická pec. Točeniu na kruhu a keramike sa venujem takmer dvadsať rokov, takže určite viem poradiť.

Kontakty školy

tel.: 037/652 35 18
mobil: 0905 831 505
mail: info@konzervatoriumnitra.sk

>> zobraziť všetky kontakty

Z fotogalérie


vystava integruj nie derivuj sa 31
Koncert pedagogov 2008 13

Konzervatórium v Nitre

Súkromné konzervatórium v Nitre