Vytlačiť

Krst knihy Potvorobijci

on .

19. januára sme sa zúčastnili jednej nevšednej udalosti. Krstu knihy. A nie obyčajnej. Autorom fantasticko-dobrodružného románu pre mládež Potvorobijci je totiž náš učiteľ slovenského jazyka.

 

Keď som vošla do Stredovekej taverny, bola som milo prekvapená. To miesto ma zaujalo už na prvý pohľad. A to tým, že v momente ako vojdete dnu, cítite sa akoby ste sa ocitli v stredoveku. To nám vlastne prezrádza aj názov tohto miesta, kde sa 19.1.2017 uskutočnil krst knihy Potvorobijci od autora Mariána Kubicska. Na úvod zazneli tóny gitary, ktoré nás príjemne naladili a taktiež navodili dobrú atmosféru. Páčilo sa mi, že prišlo naozaj veľa ľudí a veľkú časť zaplnili aj študenti samotného autora. Potom, ako nám editorka z vydavateľstva Hydra vyrozprávala príbeh o vzniku knihy, pán profesor Kubicsko nás oboznámil o čom Potvorobijci sú a taktiež nechal jednu jeho žiačku, aby nám prečítala zopár riadkov z príbehu. Znelo to skutočne zaujímavo a myslím, že určite osloví veľkú časť mládeže. Ilustrátor Jakub Šimjak pokrstil knihu originálne a zároveň zábavne, a to tým, že do nej strelil painballovou zbraňou. Celé to ukončil Adam Svitač, bývalý žiak nášho konzervatória, ďalšou nádhernou hrou na gitare. Potom nastala zábava. Veľa ľudí sa zhŕklo okolo autora a dávali si podpisovať knihy. Ľutovala som, že tú svoju som si nechala doma. Celý večer sa niesol vo výbornej nálade a bola to pre mňa veľmi príjemná a obohacujúca skúsenosť.
Za pozvanie ďakujeme a prajeme pánovi Kubicskovi veľa inšpirácie k tvorbe ďalších diel.

PM

Kontakty školy

tel.: 037/652 35 18
mobil: 0905 831 505
mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

>> zobraziť všetky kontakty