Vytlačiť

Oslávili sme prvé okrúhle narodeniny

on .

Niekomu sa to môže zdať veľa a niekomu málo. Niekto tomu môže a niekto nemusí veriť. No tak či onak, pravdou ostáva, že naše Súkromné konzervatórium už naozaj oslávilo svoje 10. narodeniny a pripísalo si tak prvý krížik na svoj chrbát.

 

 

 Oslava to nebola len taká - hocijaká. Grandiózny štýl začal už prenajatím priestorov divadla a galérie v Nitre na 9. júna. Aby pompéznosť neostala len pri priestoroch, rozhodli sa organizátori pre veľkolepý päťhodinový program. Na dnešné pomery to bolo niečo, ako v minulosti tri dni trvajúca svadba. Tak sa aj hostia cítili. Zabávali sa, počúvali dobrú hudbu, jedli a boli v príjemnej spoločnosti.
Úvodom nás prišiel sprevádzať samotný boh Apolón, ktorý pre tento slávnostný deň zišiel z Olympu rovno do tela pána Musila. Na pomoc si prizval aj svojich deväť čarokrásnych múz, ktorých duše si zas prepožičali ešte čarokrásnejšie schránky žiačok 3. a 4. ročníka hudobno-dramatického odboru. Tie spolu s ostatnými študentmi 1. až 3. ročníka toho istého odboru dávali pozor nielen na chod celého programu v Divadle Andreja Bagara, ale aj na to, aby sa diváci, či skôr hostia tejto oslavy, dostali do Nitrianskej galérie a aby im nič nechýbalo. Tam už všetci, (s)pokojne usadení na stoličkách, čakali na druhú časť programu. Tá podľa niektorých predčila ten predchádzajúci. Spevácke, tanečné a herecké výstupy z divadla však podľa mojej skromnej mienky určite neostali v tieni toho, čo sa dialo v prekrásnej sále na Župnom námestí. Klavírne, či gitarové sólo, zborový spev, či ten operný - všetko to boli bravúrne podané výkony, na ktoré môže byť naša škola patrične hrdá. Čerešničkou na torte bola naša niekdajšia a aktuálne študentka VŠMU Renátka Feriková, ktorá svojimi áriami zaujala natoľko, že sa musela vracať s prídavkom na pódium.
   Určite si tu každý prišiel na svoje a naplnila sa aj tá duša, ktorá za umením bažila najviac. Ostávalo už len jediné. Naplniť nielen dušu, ale aj žalúdky. Predsa len, sme ľudia. Za spevu a recitácie vybraných žiakov bolo na nádvorí už spomínanej galérie usporiadané zavŕšenie programu. Najrozličnejšie výborné jedlá, medzi ktorými sa blysol dokonca i kaviár a k tomu kvalitné vínka dotvorili atmosféru príjemnej recepcie. Kto mohol, zostal aspoň na chvíľu, veď rozhovory viedli známi aj neznámi, komunikatívni, aj zdanlivo uzatvorení. Na príjemnom občerstvení sa z časti podieľali aj rodičia a rodiny niektorých žiakov, za čo im patrí veľká vďaka.
   Jedla i pitia bolo dosť, nikomu nič nechýbalo, rovnako ako dobrá nálada, v ktorej sme sa všetci zišli aj rozišli. Aj keď zo začiatku sme mali obavy, či a ako to celé vyjde, či sa podarí, no myslím, že všetci, ktorí sme sa na tom podieľali, sme si ten večer líhali do postele s pokojom na duši.

Nika T.

Kontakty školy

tel.: 037/652 35 18
mobil: 0905 831 505
mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

>> zobraziť všetky kontakty