Vytlačiť

Dovidenia šiestaci

on .

Ja ako tretiačka som dostala významnú úlohu. Samotná pani riaditeľka ma poprosila aby som rozdala drobné čokoládky s nápisom súkromné konzervatórium v Nitre po celom Music café. Tridsiateho mája o devätnástej hodine som sladkosti rozdala milej skupine ľudí, ktorú tvorili pedagógovia, spolužiaci, priatelia, jednoducho všetci, ktorí majú nejakým spôsobom niečo do činenia s našou školou.

 

Následne na to na pódium vyšla naša pôvabná takmer absolventka Lucia Ondrášková. Informovala nás, že koncert sa o dajakú tú polhodinku oneskorí. Možno to bolo viac, no akonáhle čašníčky odniesli posledný obal od sladkého pokušenia začal koncert, ktorý patril tohtoročným šiestakom. Predstavili sa nám už spomínaná Lucia Ondrášková, ďalej Linda Dóczyová, Patrícia Pivolusková, Helena Šabová a nakoniec aj Ivan Lang. V spievaní sa všetci obmieňali. Počas celého večera sme si vychutnávali tóny známych hitov. Medzi tie, ktoré sa hlboko vryli do pamäti patria skladby ako Rolling in the deep od Adele v podaní Ivana Langa. Ten odspieval aj Born to die od Lany Del Rey, Sunrise sunset a ďalšie notoricky známe piesne. Helena počas vystúpenia získala prívlastok ,,éterická“. Stalo sa tak preto, lebo svoju interpretáciu piesní Apres moi od Reginy Spector, Yoga – Bjork a i. doplnila zaujímavými podmazmi, ktoré vytvoril jej šikovný priateľ. Vznikala tak diametrálne odlišná atmosféra pesničiek, alebo atmosféru zvukovými efektami naopak zdôraznila, podčiarkla, vyzdvihla. Lindu poznáme ako výborne spievajúcu osôbku. Nesklamala a ohúrila nás nielen veselou piesňou z muzikálu Na vlásku. Podala výborný výkon aj v songu Rolling Stones – Wild horses, Hana Hegerová Rozvod, alebo Gloomy sunday. Patrícia Pivolusková dokazovala, že taktiež zvláda mnohé žánre. Od talianskej piesne, šansónu až po pokojné spracovanie piesne od Evy Cassidy – Autumn leafs. Nôtila na javisku aj so svojím drahým. Na záver nemožno opomenúť výkony Lucii Ondráškovej, ktorá nás odrovnávala svojím hereckým umením. Jej najemotívnejší prejav patril skladbe Ne me quitte pas, ktorú poznáme od Hany Hegerovej ako Lásko prokletá.
Šiestakov sprevádzal buď klavír, hudobný podklad alebo kapela. Po odohratom repertoári začala čisto mužská kapela improvizovať. V hľadisku bolo vidno veľa hláv, ktoré pokyvkávali do rytmu a občas obdivne až neveriacky krútili hlavou.
Na záver by som sa chcela poďakovať šiestakom za príležitosť príjemného posedenia v kruhu známych, za možnosť vypočuť si ich. Ak ste boli aj vy, viete, že to bolo super a zadarmo (aj čokoládky). Mladšie ročníky sa motivovali, pretože zistili ako sa dá spievať, a že byť v šiestakom na našej škole má niečo do seba. Hudobná rozlúčka absolventov rozosmiala, rozplakala a nielen to. Dokonca mnohých donútila zamyslieť sa nad kolektivizmom a priateľstvom.


Lucka Č.

Kontakty školy

tel.: 037/652 35 18
mobil: 0905 831 505
mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

>> zobraziť všetky kontakty