KONZERVATORISTI V MŔTVYCH DUŠIACH

Študenti 2., 3. a 4. ročníka odboru hudobno-dramatické umenie účinkujú v predstavení Divadla Andreja Bagara v Nitre MŔTVE DUŠE v réžii Michala Vajdičku. Študenti školy hrajú postavy Mŕtvych duší a okrem iného v predstavení spievajú 7 piesní, ku ktorým zložil hudbu Marián Čekovský. Spolu s "dospelákmi" zo zboru Nitria ich nacvičili pod vedením pani prof. Evy Pacovskej. Predstavenie, ktoré malo premiéru 16.4.2010 a ktoré sa hrá aj v sezóne 2010/2011 si rozhodne nenechajte újsť. Aby ste išli na predstavenie "pripravení", prečítajte si pár informácií o Gogoľových Mŕtvych dušiach. Potom Vám už prajeme iba krásny umelecký zážitok.

 

DIVADLO ANDREJA BAGARA v NITRE
JUBILEJNÁ 60. DIVADELNÁ SEZÓNA
2009 / 2010

 

Nikolaj Vasilievič GOGOĽ
MŔTVE DUŠE
dramatizácia slávneho príbehu o genialite a sile klamstva, 
o manipulácii s realitou a človekom uprostred nej
 
Román klasika ruskej literatúry je inšpirovaný Danteho Peklom. Vykresľuje s príslovečným gogoľovským humorom  panoptikum bizarných,  tragikomických a zadubených postavičiek ruského vidieka v konfrontácii s tajomným cudzincom Čičikovom. Kto je tento človek? O čo mu ide? Načo sú mu mŕtve duše? A potom: naozaj sa všetko z tejto mozaiky ľudskej nedokonalosti, smiešnosti a grotesknosti odohráva v guberniálnom Rusku? Alebo podobnosť postáv s našou súčasnosťou nie je čisto náhodná? Prečo aj my dnes tak často, tak radi a tak ľahko – podliehame svojim slabostiam a náruživostiam? Sme chytení na háčik novodobých podvodníkov a pokušiteľov? Aké pudy nami lomcujú, aby sme na tomto svete čo najpohodlnejšie prežili? A predovšetkým na úkor iných! Inscenácia má šancu stať sa groteskným pohľadom, či skôr úškľabkom nad našimi mŕtvymi dušami... Alebo povahami?

Kontakty školy

tel.: 037/652 35 18
mobil: 0905 831 505
mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

>> zobraziť všetky kontakty